The Room VR: A Dark Matter

Podmanivé prostředí Britského archeologického muzea na počátku 20. století, do kterého je zasazená tato úniková VR hra, vás okamžitě vtáhne a budete mít pocit, že se z vás rázem stal Sherlock Holmes. Hra má dokonale propracovaný příběh, každá kapitola je jiná, všechny jsou ale stejně zábavné. Cílem této únikové hry je vyluštit všechny rébusy a záhady a přijít na kloub záhadnému zmizení renomovaného egyptologa. Během hry budete procházet různá tajuplná místa, zkoumat neuvěřitelné vynálezy minulého století a dostanete se i do dimenze, ve které se stírá rozdíl mezi skutečností a tím, co je jen pouhá iluze. Když se to spojí s krásnou grafikou této hry, o zábavu na pár hodin máte rázem postaráno.

Jak hrát?

Nejprve zvolíte profil (nebo si založíte nový), poté kliknete (spouští) na Continue game, vyberete si, jestli chcete hrát vestoje (standing), nebo vsedě (sitting) a hra začíná.

Tlačítko X (nebo A) – zobrazí se vám vše, co máte v inventáři (kompas, klíč).

Pro přesun v prostoru používejte joystickové tlačítko – stačí najet na žlutou část a přesunete se tam. Nejde přejít, pokud se tam neukáže žluté místo – hra vás vede, kam máte jít.

Prostředníčkem můžete sahat na promítačku, zvedat věcí, otáčet si papíry, vzít si klíč, dát ho do zámku atp. Většina věcí nejde zvednout, jenom to, co potřebujete – indicie, nápovědy atp.