Otázky a odpovědi

Kolik prostoru potřebuji?

Minimální volný prostor pro bezpečné hraní je 2x2 metry. Doporučujeme ideálně alespoň 3x3 metry a hranice prostoru nevymezovat až k samému okraji. Hry vás opravdu unesou a nechcete pak v zápalu hry dát třeba pravý hák do dveří nebo zrcadla.

Mohu vysílat na televizi obraz, který vidí hráč?

Ano, můžete! Potřebujete k tomu zařízení Chromecast nebo televizi podporující tento protokol a WiFi. Jiná spolehlivá možnost přenosu obrazu do TV není přístupná.

Jak dlouho vydrží baterie?

Baterie vydrží přes 2 hodiny hraní, záleží na náročnosti hry. Nabití pak trvá přibližně 2 hodiny.

Dobu hraní můžete prodloužit na cca 6 hodin přídavnou baterií.

O baterie v ovladačích mít starost nemusíte, ty vydrží víc než týden.

Mohu hrát VR i pokud nosím dioptrické brýle?

Brýle pro VR nenabízí dioptrickou korekci. VR set dostanete s redukcí pro brýle, a především se subtilnějšími brýlemi vás nic nebude omezovat. Přesto doporučujeme hrát spíše s kontaktními čočkami. Přes nožičky nemusí obličejové polstrování dokonale doléhat a může dovnitř pronikat okolní světlo, což sníží zážítek z hraní.

Mohou hrát i děti?

Ano, výrobce doporučuje zařízení od 13 let. Ze zkušenosti ale nemají problém hrát děti od 9 let. Nenechávejte ale děti bez dozoru a doporučujeme omezit jejeich čas strávený hraním.

Hry vhodné pro děti jsou oznčeny v seznamu her

Mohu hrát venku?

Bohužel nemůžete. Výrobce používání venku vysloveně zakazuje hned ze 3 důvodů.

Možnost poškození VR setu. VR set je velice sofistikované a citlivé zařízení. Přímé sluneční paprsky mohou poškodit snímací kamery a především zobrazovací displeje. Proto vždy, když brýle nepoužívate, zakryjte displej přiloženým krytem.

Nefunkčnost trackování. Pohyb vašich rukou/ovladačů sledují 4 kamery. Ty jsou stavěny na vnitřní prostředí. Přímé sluneční paprsky neumožní kamerám sledovat pozici ovladačů a VR set se tak stává nepoužitelným.

Bezpečnost. Venku nemůžete tak dobře zaručit, že se ve vymezeném prostoru neobjeví nečekaná překážka.

Mohu hrát po tmě?

Bohužel ne, kamery snímání pozic rukou potřebují světlo. Pro dokonalé snímání ideálně statické a umělé. Takže zatáhnout žaluzie a rozsvítit světlo. Trackování může také rozhodit velké zrcadlové plochy.

Musím umět anglicky?

Základní prostředí Oculusu je v češtině. Většina her bohužel zatím českou lokalizaci nenabízí. Pohybové hry typu Beat Saber, Audio trip či Superhot celkem snadno pochopíte a užijete si. Hry s příběhem už ale tak velkým požitkem asi nebudou. Chromecast a živá nápověda v obýváku Vám mohou první kroky usnadnit.

U každé hry doporučujeme nejprve spustit a projít tutorial, který Vám ukáže, jak hru správně ovládat a hrát.

Mohu hrát při připojeném nabíjení?

Ano, můžete! Ale používejte prosím jen systém nabíjecích kabelů dodávaných v setu. Magnetická konstrukce zabraňuje nechtěnému vytržení v zápalu hry a případnému poškození konektoru.