The Climb

Tato akční lezecká VR hra vás přenese do kouzelného naprosto realistického prostředí asijského zálivu nebo alpských vrcholků. Kolem vás létají motýlci, ptáci, máte kouzelný rozhled a vy si můžete užít lezení po skále. K vrcholu vždy vede více cest a je jenom na vás, kterou si vyberete. Čím rychleji vylezete, tím lepší skóre. Tato VR hra ale není jen o výkonu, díky dokonalé grafice si užijete i krásné výhledy a prostředí dalekých krajů.

Jak začít hrát? 

Na začátku se ocitnete v nebi, vyberete si gender (pánské nebo dámské) a skin tone rukou (jak tmavé, nebo světlé mají být), které uvidíte během lezení. Zkrátka si (tlačítkem A – pravý palec vlevo) vyberte ruce, které budou podobné těm vašim, aby byl zážitek naprosto dokonalý. Výběr nemá žádný vliv na hratelnost.

Na začátku hry vás čeká krátká instruktáž (Practice), která vás provede vším, co budete pro lezení potřebovat.

Pro chycení používáme spoušť, rukou pohneme dolů a tím se celé tělo posune výše.

Každá ruka má svou sílu (je to na ní zobrazené modrou barvou na náramku). Pokud se držíte moc dlouho, ruka ztrácí sílu, modrá se mění na červenou, ruka začíná vibrovat a hrozí pád. Abyste sílu rukou doplnili, máte dvě možnosti:

o   Chvíli se držet zároveň oběma rukama.

o   Pomocí stisknutí tlačítka pro prostředníček a zaklepání rukou si postupně obě ruce nakřídovat.

Pohledem nahoru, nebo do strany, vidíte checkpoint, ke kterému je potřeba se dostat a od kterého poté budete v případě pádu znovu začínat. Dá se dosáhnout i relativně daleko, můžete lézt i za roh, je potřeba dávat pozor na hlavu, abyste nenarazili do skály.

Pro ukázaní cesty (když nevíte, kam dál) použijte tlačítko B.

Některé body je možné dosáhnout pouze skokem – je potřeba se odrazit, pustit a nasměrovat se tam, kam chcete skočit.

Když jste až nahoře, chytnete se oběma rukama, pohnete jimi směrem dolů a jakoby se vytáhnete nahoru.

Pokud padáte, je možné se během pádu zachytit skály a pokračovat v lezení.

V menu si kromě tréninku, můžete vybrat také Bay, Canyon, nebo Alps. Vybrat můžete pouze to, co je barevné. V Gear si můžete zvolit také vybavení, které chcete použít.

Po zmáčknutí tlačítka A si můžete zvolit level podle obtížnosti. Od snadná (easy), až po hard (složitý). Nebo boulder (lezecká stěna).

Tlačítkem B se vracíte zpět, tlačítkem A zvolíte, co chcete.